2021 Financial Report

Stichting Healing The Nations
Zwartezeestraat 6
4388GV Oost Souburg NL

Wie in de schuilplaats des Allerhoogste is gezeten, zal overnachten in de schaduw van de Almachtige Ps 91:1

Jaarverslag 2021
Het jaar 2021 is opnieuw een totaal ander jaar geworden dan vele vorige jaren. Dit heeft alles te maken met de Corona pandemie, die in November 2019 in China begon.. Er waren ook dit jaar weer perioden van lock down, waarin we met elkaar zo ongeveer opgesloten zaten in onze woningen en de ziekenhuizen vol lagen met Corona patiënten. Internationale reizen leverden nog steeds grote restricties op, sportwedstrijden veelal verboden werden en de horeca en musea gesloten bleven. Niet direct noodzakelijke operaties werden uitgesteld, en vanwege het overlijden van de patiënten om allerlei redenen, soms zelfs geannuleerd. Kerken ondervonden grote beperkingen in hun samenkomsten, waarbij het zingen nog steeds uit den boze was. Popconcerten en andere evenementen werden nog steeds verboden, bruiloften in beperkte kring gehouden of uitgesteld tot nadere orde en begrafenisbijeenkomsten mochten slechts met een handjevol familieleden plaatsvinden.

Toch gloorde er in 2021 een onverwachte hoop: De farmaceutische industrie werkte sinds de Corona- uitbraak de klok rond en kwam in het voorjaar 2021 met diverse vaccins uit de catacomben van hun laboratoria te voorschijn. Alle overheden doken op de nieuwe voorraden, het werd een enorm touwtrekken en geruzie onderling. Maar gaandeweg werd een uitgebreid vaccinatieprogramma gestart dat miljarden euro’s ging kosten. Ondertussen veranderde het oorspronkelijke drakenvirus in nieuwe mutanten die aanvankelijk nog besmettelijker en dodelijker waren. Zodoende bleven we het gehele jaar 2021 in de greep van de Corona virus varianten, type alfa, bèta, gamma, delta. En uiteindelijk, het omicron-type. Deze virusvariant was het meest besmettelijk van allemaal, maar bleek veel minder ziekmakend te zijn. Toen begon er een langzaam herstel van de samenleving, weer terug naar “het oude normaal”. En hoe lang dat gaat duren?

Het hele jaar 2021 stond ook in het teken van grootschalige protesten. Want de Westerse mens laat zich zijn onafhankelijkheid, vakantiereisjes en “feestjes”niet zomaar afpakken, zelfs niet door een dodelijke pandemie. Op de Social Media zoals FaceBook en YouTube werden allerlei complot – theorieën verspreid en wantrouwen opgeroepen tegen het gebruik van de vaccins. Anderen bagatelliseerden het gevaar van de virusinfecties, of ontkenden botweg het bestaan van een Corona pandemie. Met name onder de allochtone bevolking was er een groot wantrouwen jegens de overheid, en hetzelfde zagen we ook onder immigranten uit de Oostblok landen in andere Europese landen. Een bekende Nederlandse evangelist liet een miljoen kranten drukken met daarin de waarschuwing, dat deze enting het teken van het Beest was uit het Boek Openbaringen. Vele Christenen weigerden zich daarom te laten vaccineren, uit vrees hierdoor in de greep van de duivel te geraken en de zogenaamde Opname der Gemeente te moeten gaan missen. Al deze redenen tezamen resulteerde in een veel te lage vaccinatiebereidheid, waardoor de immuniteit tegen het virus onvoldoende werd opgebouwd onder de bevolking. Het gevolg was een langer durende epidemie, veel meer ziekte en quarantaine maatregelen, een verdere ontwrichting van de samenleving.

MINISTRIE VERSLAG 2021
Het afgelopen jaar heeft Healing The Nations zendingswerk verricht in Nederland, Duitsland, Engeland, Tsjechië, Slowakije,Slovenië ,Noorwegen, Verenigde Staten, Namibië. Vanwege de reisbeperkingen in verband met de pandemie hebben er geen internationale reizen plaats gevonden. In Nederland zijn ruim 10.000 km afgelegd voor ministeriedoeleinden. Er zijn geen conferenties bezocht, aangezien deze vrijwel niet hebben plaats gevonden vanwege verboden door de diverse overheden. Wel zijn er een overvloed van Zoom meetings geweest, SKYPE, FaceTime en WhatsApp ontmoetingen.

Duitsland

Coaching van de gemeenteleiding in een tweetal Russisch-Duitse Ecclesia Door middel van maandelijkse internet ontmoetingen en correspondentie per post en telefoon. Met het verzenden van postpakketten is Healing The Nations voor hen eveneens een grote bemoediging geweest. In deze perioden van lock-down hebben de gezinnen het heel erg zwaar.

Engeland

Deelname aan de Prayer and Fasting periode in Januari 2021 (3 weken).
Zoom meetings en persoonlijke correspondentie met leiders van Jubilee
Church London

Tsjechië

Coaching van de directeuren van YFC Tsjechië en hun gezin. Wij hebben diverse postpakketten naar hen verzonden ter ondersteuning en bemoediging.

Slowakije

Diverse relaties per SKYPE onderhouden; Correspondentie per post

Slovenië

Vriendschappelijke bedieningsrelatie met Peter Music en zijn verloofde.

Noorwegen

Intensief nieuw coachingstraject gestart met de familie Great; Drie wekelijkse SKYPE ontmoetingen

U.S.A.

Wekelijkse ontmoetingen met Kenneth per internet verbinding; Hernieuwd contact met Caleb en Grace; Cassandra begeleiding gegeven.

Namibië

Sander en Rauna zijn met hun gezin naar Namibië verhuisd om hier hun zendingsbediening te gaan verrichten. Wij spreken hen maandelijks.

Nederland

Bezoeken aan geestelijke bedieningen en begeleiding van hun leiders. Barmhartigheidwerk aan eenzamen, alleenstaanden, gezinnen met kleine kinderen. Velen hebben een moeilijke tijd door alle Corona beperkingen, de anderhalve meter economie, lock-downs, en natuurlijk het bezoeken van Corona patiënten, thuis of in het ziekenhuis. Begeleiding van personen die door een narcistische relatie in grote moeilijkheden waren gekomen. Dit narcisme lijkt een nieuwe epidemie te worden in Westerse landen.

Tezamen met de leiders van Puurity ministry hebben we een driedaagse voorbedereis gemaakt door Nederland. Een viertal hogere plaatsen in zuid, oost, noord en west Nederland zijn bezocht en daar ter plaatse hebben we voorbede gedaan voor ons land. Ondanks de heersende pandemie is er nog geen opwekking te bespeuren in de samenleving. Het lijkt eerder nog verder bergafwaarts te gaan met het Christendom in Nederland. Een nieuwe golf
van sexuele verwarring is in opkomst, en deze brengt veel onrust onder jongeren. Tijdens de Corona uitbraak is er veel valse informatie door de media verspreid, met het doel de medische wetenschap te ondergraven en haar geloofwaardigheid weg te nemen. De volgende stap in dit proces betreft het betwijfelen van de genetische codes over manlijk en vrouwelijk te zijn, genderdysforie genaamd. Personen die zich ongelukkig zijn gaan voelen met het geslacht waarmee ze zijn geboren en opgevoed. Deze onvrede over hun uiterlijk heeft geleid tot een forse toename van geslachtsveranderende operaties in de ziekenhuizen. Het nieuwe uitgangspunt over manlijk of vrouwelijk te zijn is bij velen niet meer hun DNA profiel, maar hoe men zich voelt. Er wordt dan gesproken over een man, die in een vrouwelijk lichaam woont of over een vrouw in een manlijk lichaam. Dit lijkt mij een hele zorgelijke ontwikkeling, en velen die hiermee te maken hebben vertonen ernstige depressieve klachten. Ook deze genderdysforie lijkt een nieuwe pandemie te worden als onderdeel van de hele LHBTQ groep in onze samenleving.

Het jaar 2021 gaat in de boeken als het tweede coronajaar. Reizen en bedieningen ondervonden grote beperkingen. Wij hebben daarom geen buitenlandse reizen ondernomen, maar alle coaching ontmoetingen vanuit huis verricht. Ook de diverse membercare bijeenkomsten van Youth For Christ zijn per internetverbinding gerealiseerd vanuit ons kantoor aan huis.

Healing The Nations Nederland heeft in 2021 vele binnenlandse reizen verricht. Deze hielden verband met de volgende aktiviteiten:

  • Voorbereiding van de emigratie van Sander en Rauna Bens naar Namibie
  • Voorbedereis door Nederland, waarin we 4 gebedsplaatsen hebben bezocht in west, zuid, oost en noord Nederland.
  • Bezoeken van mogelijke nieuwe vestigingsplaats van HTN in Nederland. Uiteindelijk lijkt westelijk Noord Brabant de meest geschikte nieuwe locatie.
  • Start van de Huisgroep OATS in s’Gravendeel met twee bijeenkomsten per maand en soms een heel weekend bezoek.
  • Het aanbieden en verzorgen van de ministry van Puurity bij ons op kantoor. Dit betreft innerlijke genezing van trauma’s en pastorale, psychische begeleiding.
  • Barmhartigheidbezoeken aan hulpbehoevende ouderen in de regio Rotterdam.
  • Begeleiding van kwetsbare jonge vrouwen in Nederland, en per telefoon in het
    buitenland.
  • Praktische hulp aan een tweetal ouderen in hun huishouding.
  • Toename van begeleiding en coaching van pastors in het buitenland via SKYPE, FaceTime, WhattsApp, Messenger.
  • Coaching van jonge internationale bedieningen op gebied van evangelist, profeet en apostel.
  • Begeleiding van personen in een narcistische relatie.
  • Pastorale begeleiding van corona patiënten.
  • Intensieve gebedsbediening in de vroege ochtenden vanaf augustus 2021.

Youth For Christ International
Het chaplainsprogramma voor nationale directeuren van YFC heeft vaste grond onder de voeten gekregen met maandelijkse zoom ontmoetingen, waar steeds meer chaplains aan deelnemen. Ook zijn er trainingscursussen voor de nieuwe deelnemers beschikbaar. Dit alles wordt gecoördineerd door het YFC hoofdkantoor in Denver, Colorado. In Europa zijn Dr. Paul en Becky Lutke uit Zwitserland benoemd om leiding te geven aan deze bediening in West Europa. Wereldwijde conferenties van YFC leiders en chaplains zouden dit jaar in Nederland plaatsvinden, maar zijn vanwege de Corona pandemie uitgesteld.


Financieel jaarverslag 2021
Dit tweede corona jaar heeft een positief resultaat opgeleverd van 1641 euro. Dit kwam mede door een eenmalige gift van 1250 euro door de Rafael Gemeente Rivierenlanden. Onze balanspositie is hiermede verder versterkt, hetgeen goed van pas kan komen nu er in Sarajevo enkele ingrijpende herstelwerkzaamheden gepland staan aan het Lighthouse. Wij zijn vervuld met dankbaarheid dat God ons steeds blijft zegenen met zijn liefde en de overvloedige voorziening om het werk te kunnen doen, waartoe Hij ons heeft geroepen.

Dit alles tot eer van Zijn Naam!